İlahiTube
Ey Sofi — Grup Niyaz kapak görseli

Ey Sofi

Grup Niyaz

3:00 İlahi Tube'da 0 dinlenme YouTube'da 571 görüntüleme

YouTube'da aç

Sözleri

Gel ey sôfî çıkar sofu kıl insâf Ko sûret düzmeği kıl içini sâf Riyâ ile bu ömr‐i nâzenîni Nice bir sarf edip edersin isrâf Kuru da’vâ mı sandın sen bu ‘ilmi Bu yola böyle mi gitdiler eşrâf Dahi kâmilliğin bu mu nişânı Sana dervîş ola etrâf ü eknâf Değil vallâhi mürşidlik bu resme Kemâl ehline yakışmaz bu evsâf Arıt pâk eyle kalbin eyle hâlis Beğenmez böyle kalbi anla sarrâf Hakîkat kârbânına uyagör Katı rûşen yola gider ol esnâf Fenâ “Kâf”ından aşır yolları hep Bekâ “Ankâ”sına olurlar ezyâf Bu yolu cümleden a’lâ tutarlar Sarây‐ı vahdete erişen eslâf Hurûfa bakma andan içeri bak Nefesdir cân değildir nûn ile kâf Nefs bahrında lâl olmuş Niyâzi Sadâ vü harf içinde olan urur lâf

Grup Niyaz — diğer ilahileri

  1. Ya Ben Onu Ya O Beni Grup Niyaz 4:11
  2. Âdem Grup Niyaz 7:40
  3. Alimim Bir İlm İle Malum Grup Niyaz 3:06
  4. Ya Rab Bize İhsan Et Grup Niyaz 3:13
  5. Varidat Grup Niyaz 3:41
  6. Aşk İle Suzan Grup Niyaz 4:30
  7. Eğlencesi Tevhid Olur Grup Niyaz 5:30
  8. Yok Grup Niyaz 4:23

Benzer ilahiler

  1. Seher Vakti Çıktık Yola 3:39
  2. Gül Sultan Mustafa Cihat 5:02
  3. Sığın Yüce Allaha Abdulkadir Şehitoğlu 6:21
  4. İnne Fil Jannati - Hz Fatıma Ninnisi ان في الجنة Abdullah Beyhan 6:11
  5. Dök Zülfünü Meydana Gel Fatih Akçay 1:52
  6. Gideceğim Abdurrahman Önül 5:34
  7. Koy Bizide Cennetine Abdurrahman Önül 5:58
  8. Affet Ya Rab Abdurrahman Önül 3:39